Obiekt

Miejska Informacja Turystyczna – MIT

 

20140714_16500520140805_12514720140805_125207

GODZINY OTWARCIA MIEJSKIEJ INFORMACJI TURYSTYCZNEJ

W OKRESIE WIOSENNO LETNIM 

 

ZWIEDZANIE WIEŻY RATUSZOWEJ 

Od 24 maja 2019 r. ponownie zapraszamy wszystkich mieszkańców Opola, jak i turystów odwiedzających nasz region do zwiedzania Wieży Ratuszowej. Wieża liczy kilka kondygnacji, na jednej z nich została przygotowana krótka wystawa traktująca o historii Miasta. Niewątpliwie największą atrakcją czekającą na odwiedzających jest przepiękny widok rozpościerający się na NASZE Opole ze szczytu Wieży, gdzie przewodnicy opowiedzą o wyjątkowych miejscach znajdujących się w okolicy – otrzymamy kompendium wiedzy na temat m.in. Kościoła Franciszkanów, Zamku Górnego, unoszącej się w oddali majestatycznej Wieży Piastowskiej oraz zabytkowej wieży Katedry Opolskiej.

Zapraszamy do odwiedzin w każdy piątek w godzinach 14.30 – 17.30 oraz w soboty i niedziele w godzinach 10.30 – 14.30 (wejścia co godzinę).

Zwiedzanie odbywa się w zorganizowanych maksymalnie 10-osobowych grupach pod opieką przewodnika.

Cena biletu wstępu wynosi symboliczne 5 zł i obowiązuje dla wszystkich zwiedzających.

Bilety do nabycia w Miejskiej Informacji Turystycznej.

Ze względów organizacyjnych zalecamy wcześniejsze rezerwacje pod numerem telefonu: 77 451 19 87.

Zakupu biletu dokonujemy w dniu zwiedzania, najpóźniej 10 minut przed planowanym wejściem.

 

 

 

 

 

 

MIEJSKA INFORMACJA TURYSTYCZNA mieści się na opolskim Rynku przy Alei Gwiazd Polskiej Piosenki.

W siedzibie MIT można zaopatrzyć się w bezpłatne informatory dotyczące Opola i okolic, skorzystać ze stanowisk komputerowych z dostępem do internetu, a także kupić pamiątki oraz wydawnictwa o Opolu i województwie opolskim. Wykwalifikowani pracownicy odpowiedzą na pytania dotyczące atrakcji turystycznych i sportowych oraz imprez kulturalnych odbywających się w mieście.

Miejska Informacja Turystyczna w Opolu została laureatem ogólnopolskiego konkursu na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w Polsce, zorganizowanego przez Polską Organizację Turystyczną. W kategorii Informacji Turystycznych certyfikowanych na 4 gwiazdki Miejska Informacja Turystyczna w Opolu zdobyła III miejsce.

W stałej sprzedaży w MIT znajdują się: koszulki, torby bawełniane, kubki, magnesy na lodówkę oraz wiele pamiątek związanych z Festiwalem Polskiej Piosenki. Jedną z najpiękniejszych wizytówek naszego regionu jest ręcznie malowana Porcelana Opolska, słynna nie tylko w kraju ale również za granicą.

Informacja o atrakcjach turystycznych
Informacja o muzeach i galeriach
Informacja o noclegach
Informacja o przewodnikach terenowych

DZIĘKUJMY ZA SŁOWA UZNANIA, KTÓRE MOBILIZUJĄ NAS DO DALSZEJ PRACY W ZAKRESIE POPULARYZACJI TURYSTYKI I KRAJOZNAWCZYCH WALORÓW NASZEGO REGIONU.

PODZIEKOWANIA

 

 

Przedstawiamy najnowsze mapki oraz miejsca, które można lub nawet trzeba zwiedzić gdy odwiedza się Opole.

mapka polska_strona 1_druk mapka_strona 2_druk

mapka_angielska_strona 1_hotele

mapka_angielska_strona 2

mapka niemiecka_strona 1_DRUK

mapka niemiecka_strona 2_DRUK