Rozegrano kolejną, X już edycję największego turnieju piłkarskiego na Kujawach Lider Kar-Pol Włocławek Cup 2016. W turnieju uczestniczył zespół trampkarzy prowadzony przez trenera Radosława Rusina który w swoim pierwszym spotkaniu grupowym po bardzo dobrym meczu przegrał z warszawską Polonią. Jeszcze w pierwszej połowie po stracie gola Wojtek Danielak doprowadza do remisu, aby po wznowieniu sprytnym uderzeniem Kamil Lukoszek zrobił 2:1. Następnie czyste wybicie piłki Wojtka Danielaka spod nóg polonisty ale rzut karny dla Poloni i zrobiło się 2:2. Ostatnia minuta, kontra stołecznych i mecz zakończył się 2:3. W kolejnych meczach grupowych nasz zespół uległ FA Wrocław 2:0 i pokonał 1:0 Mazowie Tomaszów Mazowiecki, świetne zawody rozegrał Jakub Kowalski , który określony mianem ściana przez trenera Mazowi, był w tym meczu nie do przejścia. Kuba na potwierdzenie wysokiej formy osobiście wykończył znakomitą akcję Kamila Lukoszka i na minutę przed końcem spotkania MKS strzelił zwycięską bramkę.

W grupie walczącej o miejsca 16-20 turnieju pierwszym przeciwnikiem była drużyna OSSM Gorzów Wielkopolski. Zmiana boiska na A i świetna bojowa atmosfera walczących MKS-iaków zmasakrowała gorzowskich piłkarzy, bo jak inaczej nazwać trzybramkowe prowadzenie już w pierwszych 10 minutach? Autorami Kamil Lukoszek, który perfekcyjnie wykończył zagranie z rzutu wolnego Szymona Machnika. Ten drugi kilka minut później objeżdża Gorzów obwodnicą i lokuje futbolówkę w wielkopolskiej sieci by na deser Michał Świstuń, po idealnym zagraniu Emila Garufo dobił rywali trzecim golem. Niestety przy tak wysokim prowadzeniu zawsze wdziera się lekkie rozluźnienie. Nasi piłkarze zluzowali za bardzo obronę, bo na 4 minuty przed końcem spotkania zrobiło się już 3:2 ale trener Rusin dokonał zmiany roku, wpuszczając jokera Bartka Martynusa w linię napadu. Nasz drugi bramkarz zaaplikował gorzowianom czwartego gola i udowodnił, że jego gra nogami nie pozostawia nic do życzenia. W ostatnim meczu turnieju pokonujemy Bałtyk Koszalin 1:0 i zajmujemy ostatecznie 17 lokatę.