Po raz kolejny na opolskim Rynku w dniach 24 – 26 maja odbędą się Międzynarodowe Targi Turystyki  ,,W Stronę Słońca”.

 

Ok. 60 wystawców z kraju i ok. 10 z zagranicy zaprezentuje dziesiątki kierunków turystycznych, miejsc wartych odwiedzenia, atrakcji turystycznych.

Ofertę swą przedstawią również sanatoria, uzdrowiska, spa oraz gospodarstwa agroturystyczne.

 

Gościem Specjalnym targów będzie znana aktorka Anna Dereszowska.

 

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Stowarzyszenie Qwsi zaprezentuje bardzo szeroką ofertę wypoczynku na polskiej wsi. Oferta ta spełni oczekiwania wszystkich, którzy marzą o zwolnieniu tempa, chwili oddechu, ciszy i spokoju. Jest to oferta, która daje możliwość realizowania swoich pasji i oczekiwań podczas odkrywania nowych miejsc gdzie można nacieszyć się krajobrazami, kolorami

i smakami polskich regionów.

Wystawcy z Polski, Czech i Niemiec pomogą zaplanować wczasy, wycieczkę, czy też weekendowy wypad uwzględniając preferencje i możliwości zainteresowanych tym osób.

W „Opolskiej Wiosce Smaków i Tradycji” przybliżymy zwiedzającym ofertę turystyczną, rzemiosło i kuchnię naszego regionu. Zaprosimy na darmową degustację regionalnych wyrobów. Warsztaty z kowalstwa, rzeźby w drewnie, wyrobu masła, garncarstwa, malowania porcelany, wyplatania wianków to dodatkowe atrakcje przygotowane dla zwiedzających.

 

Darłowska Lokalna Organizacja Turystyczna ustawi dla Państwa pasaż nadmorski. Będzie można skosztować pysznych ryb oraz słodkości, wygrać w konkursie pobyty wakacyjne nad morzem. Atrakcją dla miłośników sportów wodnych będzie wyjątkowa łódź turystyczna – katamaran solarny, a dla ceniących sobie Slow Road – kamper, samochód turystyczny, zapewniający podróżującym nim pasażerom miejsca do spania i wypoczynku, sprzęt do przechowywania żywności

i sporządzania posiłków oraz wydzieloną część sanitarną z ubikacją, umywalką

i prysznicem.

 

Dla odwiedzających targi wystawcy przygotowali szereg konkursów, degustacji, prezentacji i niespodzianek, a także specjalnych rabatów.

 

Pokazy artystyczne i sportowe na scenie targowej będą wspaniałym uzupełnieniem trzydniowego święta turystyki w Opolu.

 

Na terenach targowych powstanie specjalna strefa minigolfa, gdzie każdy będzie mógł zagrać i wziąć udział w turnieju o puchar targów.

 

Biuro Podróży z Prudnika przedstawi specjalną ofertę wypoczynku dla seniora.

 

W tym roku po raz pierwszy na targach zorganizujemy “Festiwal Podróżników”, prezentowane filmy oraz prelekcje przeniosą nas w najbardziej egzotyczne miejsca na świecie. W ciągu trzech dni targowych będzie można posłuchać opowieści doświadczonych podróżników o miejscach, które mogą zainspirować i zachęcić do ciekawych wyjazdów. Odkryjemy tajemnice egzotycznego Maroko, dowiemy się jak to jest spędzić noc na Saharze, czy zdobyć najwyższy szczyt Afryki Północnej. Usłyszymy również o niesamowitej podróży  po Stanach Zjednoczonych. Dowiemy się dlaczego warto wybrać się samochodem na klasyczny Road Trip, dlaczego Nowy Jork jest nazywany stolicą świata, jakie to uczucie stanąć naprzeciwko największego drzewa świata w Yosemite National Park. Podróżnicy opowiedzą też jak zorganizować podróż po Wietnamie i przejechać cały kraj na skuterze, przybliżą nam również Iran. Poznamy irańską codzienność, zobaczycie monumentalne Persepolis i pełen imponującej architektury Teheran. Podczas prelekcji o Nepalu dowiemy się, dlaczego jest to najlepszy kraj na odpoczynek od zabieganej codzienności i czy trekking na Annapurna Base Camp jest dla każdego. Przeniesiemy się również do Tajlandii, Malezji i Singapuru. Będą wskazówki, jak można spędzić w tych krajach miesiąc, zobaczyć jak najwięcej i czy autostop się sprawdza w tej części Azji.  Poznamy uroki francuskiego wybrzeża, nie zabraknie prelekcji o Islandii. Będziemy podziwiać gorące źródła, zachwycające wodospady, buchające z ziemi gejzery. Zobaczymy lodowce, malownicze fiordy i wulkany – Islandia ma tyle atrakcji, że ciężko w niej się nie zakochać.

 

To jest jedynie wierzchołek tego, co nas czeka na targach.

Zapraszamy wszystkich na majowy weekend pełen pozytywnej energii –

w piątek od 11.00 do 18.00, w sobotę od 10.00 do 18.00, w niedzielę od 10.00 do 16.00.

Uroczyste otwarcie targów –24 maja (piątek) godz. 14.00

Wręczenie nagród wystawcom –26 maja (niedziela) godz. 14.00

 

Organizator: Reklama Profil

Współorganizator: Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, Miasto Opole, Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

Szczegółowe informacje na www.mtt.opole.pl, tel. 733 973 910