Dnia 6 sierpnia 2020 r. ulicami Opola przejedzie międzynarodowy wyścig kolarski – II etapu 77.Tour de Pologne. Prestiżowy wyścig zawita na ulice Opola pierwszy raz od 8 lat. Drugi etap ogólnopolskiej imprezy obejmujący trasę Opole-Zabrze wystartuje o godzinie 14:50 z Rynku. Tego dnia ograniczenia w ruchu obejmą centrum oraz trasy aż do ulicy Prószkowskiej. Na godzinę przed rozpoczęciem wyścigu wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Z ruchu na około 30 minut przed startem honorowym wyłączone lub częściowo wyłączone zostaną:

Rynek
Plac Wolności
Minorytów
Żwirki i Wigury
Powolnego
Krakowska
Korfantego
Piastowska
Most Piastowski
Plac Piłsudskiego
Spychalskiego
Niemodlińska
Prószkowska

Całkowicie wyłączone z ruchu kołowego oraz parkowania od godziny 15:00 5 sierpnia do godziny 17:00 6 sierpnia będą ul. Koraszewskiego – Rynek – Książąt Opolskich (od Rynku do ulicy Katedralnej) oraz ul. Barlickiego na odcinku od ulicy Piastowskiej do parkingu przy Urzędzie Wojewódzkim.

Na trasie przejazdu kolumny wyścigu wyjazdy z posesji, dróg polnych blokowane będą przez osoby uprawnione do kierowania ruchem oraz wolontariuszy. Ponadto na każdym oznakowanym przejściu dla pieszych przecinającym trasę wyścigu ustawieni będą wolontariusze.

Zamknięte dla ruchu kołowego ulice na trasie wyścigu będą systematycznie odblokowywane po przejeździe kolumny wyścigu.

77.Tour de Pologne potrwa od 5 do 9 sierpnia. Łączna długość trasy to 891 km. Rywalizacja rozpocznie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie, a zakończy 9 sierpnia w Krakowie.

TdP będzie pierwszym wyścigiem z cyklu UCI World Tour po przerwie wywołanej pandemią koronawirusa.