„Na feriach w Opolu nie można się nudzić….” 

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Opolu, podczas tegorocznej Białej Zimy 2017.

W czasie ferii przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, aktywności sportowych i artystycznych na które zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem.  Codziennie będziemy Państwa informować, o tym co będzie się działo na naszych obiektach.

Obserwujcie nas na Facebooku: facebook /mosiropole,

Instagramie: instagram.com/mosir_opole

oraz naszej stronie: www.mosir.opole.pl 

W okresie ferii wszystkie obiekty MOSiR będą dostępne, harmonogram określa jakie zajęcia będą miały miejsce na poszczególnym obiekcie. Zajęcia odbywają się nieodpłatnie, jedynym kosztem w niektórych przypadkach jest cena wstępu na obiekt (tj. Kryta Pływalnia Akwarium, Kryta Pływalnia Wodna Nuta, Sztuczne Lodowisko Toropol – cena wstępu 5zł, wypożyczenie łyżew 5zł, „Sztuczne Lodowisko na Stawku Barlickiego” – 1zł ulgowy, 5zł noramlny, wypożyczenie łyżew: bezpłatne).

1.TOROPOL

Na Sztucznym Lodowisku „Toropol” zapraszamy na ślizgawki ogólnodostępne  od poniedziałku do piątku

w godzinach:10:15 – 11:15, 13.00 – 14.00, 18.15 – 19.15.  Koszt wstępu w ramach akcji Biała Zima to 5 zł oraz wypożyczenie łyżew 5zł.

Podczas ślizgawek nad bezpieczeństwem będą czuwać ICE – MARSHALLE.

Ponadto udostępniamy w godzinach od 10.00 – 15.00 dla wszystkich chętnych stoły do tenisa stołowego, na których można bezpłatnie pograć w „Ping – Ponga” .

Zapraszamy również do skorzystania z oferty przygotowanej na bocznych Galeriach Lodowiskach Toropol.

Każdy znajdzie coś dla siebie. A wśród atrakcji przygotowaliśmy min.

* Zumba dla dzieci z Karoliną Tychoń KAJAH

*Trening szermierki z UKS „Start” Opole

*Zajęcia ruchowe z Akademią Przedszkolaka „Tygrysek”.

*Trening pokazowy z Opolskim Klubem Bokserskim „Odra” Opole

*Joga dla dzieci z Instytutem „ZEN”

*Nordic Walking z instruktorem

*Pokaz ratownictwa medycznego prowadzony przez Opolskie Centrum Ratownictwa Medycznego.

Udział we wszystkich wyżej wymienionych zajęciach jest bezpłatny.

 

2. PŁYWALNIE – „WODNA NUTA” oraz „AKWARIUM”

Przez cały okres trwania ferii zimowych w mieście Opolu, udostępniamy na KP „Wodna Nuta” dmuchany wodny tor przeszkód, który sprawia wiele frajdy i radości zarówno dzieciom jak i dorosłym.

Na KP „Akwarium” zapraszamy na bezpłatne szkółki pływania prowadzone przez Ratowników MOSiR oraz zajęcia pokazowe prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów szkółki : „Barabasz”, „Akademii Sportu Cztery Żywioły” , ” Shark Swim ” .

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Obowiązuję wykup biletu wstępu na pływalnie.  Prosimy o zapoznaniu się z informacją dotyczącą zapisów.

 

3. WIEŻA PIASTOWSKA

W dniach 14, 16, 21, 23 lutego zapraszamy na warsztaty artystyczno – plastyczne prowadzone przez Fundacje Rozwoju Społecznego Spinacz. Zapraszamy serdecznie w każdy wtorek i czwartek dzieci i młodzież do wzięcia udział w warsztatach.

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Zapraszamy również do zwiedzania Wieży Piastowskiej od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 – 17 oraz w soboty i niedziele

od 11.00 – 16.00 .

Przypominamy, że w jednorazowym zwiedzaniu uczestniczy 10 osób. Zwiedzanie trwa około 30 minut (opieka przewodnika + prezentacja multimedialna). Za względu na duże zainteresowanie i sprawną organizację prosimy o wcześniejsze rezerwacje pod numerem 77 441 50 20 .

Bilet normalny – 6zł, bilet ulgowy 4zł.

 

4. „LODOWISKO NA STAWKU BARLICKIEGO”

Zapraszamy codziennie od 9.00 – 21.00 na ślizgawki ogólnodostępne na sztucznym lodowisku na „Stawku Barlickiego”.

Cena biletu wstępu: 1zł ulgowy, 5zł normalny, wypożyczenie łyżew: bezpłatne.

11.02.2017 roku zapraszamy na Rozrywkowe Walentynki czyli Ślisko Disco vol2.

W programie muzyka na żywo w wykonaniu DJ MAJESTIC oraz gry i zabawy dla dzieci i dorosłych.

W środy w godzinach od 11.30 -13.00 podczas trwania ferii (tj. 15, 22 02. 2017) zapraszamy na lodowisko na „Stawku Barlickiego” na jazdę na łyżwach z przeszkodami z BLADE CLUB OPOLE.

 

5. STADION LEKKOATLETYCZNY 

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 – 12.00 na bezpłatne zajęcia sportowe pod okiem trenerów Lekkiej Atletyki.

 

6. TERENY REKREACYJNE „BIERKOWICE” – LKJ OSTROGA 

W czwartki (tj. 16, 23.02 ) zapraszamy do LKS Ostroga w godzinach od 12.00 – 14.00 na pokazy użytkowania konia, opieka i obsługa konia . W programie pokazy jazdy konnej z KJ Ostroga.

 

7. ORLIK UO przy ulicy Czaplaka

Kompleks boisk dostępny do nieodpłatnego korzystania dla dzieci i młodzieży codziennie do godziny 15.00. W czasie ferii nie przyjmujemy rezerwacji boisk, w celu udostępnienia obiektów dla dzieci.

 

8. PARKRUN 

W każdą sobotę o godzinie 9.00 na Wyspie Bolko spod kawiarni „Laba” startuje bieg z cyklu Parkrun . Zapraszamy do wspólnego biegania na świeżym powietrzu.

 

9. ZAJĘCIA RUCHOWE –  PIŁKA NOŻNA 

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Turnieju piłkarskim organizowanym 21.02 oraz 23.02 2017 w godzinach od 8.00 do 12..00 na sali przy PG1 dla roczników 2006 – 2007.

Finały rozgrywek odbędą się w piątek 24.02.2017 roku w godzinach od 8.00 – 12.00.

Limit miejsc – 8 drużyn. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy pod adresem: zapisy@mosir.opole.pl .

 

18.02.2017 roku zapraszamy na Mistrzostwa w zjeździe na „jabłuszku” z „Górki Śmierci” . Zawody odbędą się jeżeli warunki atmosferyczne na to pozwolą. Trzymamy kciuki za śnieg :-)

!podglad_biala_zima_2017_pop3