W dniu 19 maja 2019 roku Wydział Sportu Urzędu Miasta Opola wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Opolu organizuje 4 Dzień Sportu – Poznaj sportowe Opole.

Wydarzenie to odbędzie się w Parku na Osiedlu Armii Krajowej przy Górce Śmierci i potrwa od godziny 12:00 do 18:00.

Uczestników czeka wiele atrakcji – nie tylko sportowych. W całym Parku będą porozstawiane różne strefy tematyczne, w których opolskie kluby będą prezentować swoje umiejętności oraz oferty. Dodatkową atrakcją będzie tor przeszkód tzw. WipeOut –Przeszkody które dostarczają mnóstwo zabawy i śmiechu zarówno dla oglądającej publiczności jak i startujących w konkurencjach:

KONKURENCJE :.
1.RZEPOLEPY Zadaniem jest przyklejenie jak napisu WYMIATACZ na specjalnej planszy, zawodnicy umieszczają znaczniki na planszy znajdującej się 4m nad trampoliną z której odbija się zawodnik.
2.PRZEPRAWA Zadaniem jest przedostanie się z punktu A do punktu B. Punkty oddalone są od siebie o ok. 8 m. Podczas przeprawy zawodnicy nie mogą dotykać ziemi. Przy wykonywaniu zadania zawodnicy mogą korzystać z opony zawieszonych metr nad ziemią . Gdy podczas pokonywania przeprawy zawodnik dotknie ziemi, musi wrócić na punkt startowy.
3. KULE WIPEOUT –każdy uczestnik musi przejść 1 pełny raz po 4 kulach.
4. SKAKANKA GIGANT – dwie osoby kręcą liną na specjalnych podwyższeniach natomiast pozostali muszą przenieść przedmioty w postaci dużych gumowych kwadratów przez linę przeskakując tak aby nie zostali dotknięci.
5. ROWER 4 OSOBOWE Zadaniem jest przejechanie wyznaczonej trasy na specjalnie skonstruowanym 4 osobowym rowerze
6. KOSZYKARSKA KARUZELA Zadaniem jest wykonanie jak największej ilości celnych rzutów do ruchomych koszy które się obracają

Strefy:
– Rekreacyjna
– Lekkoatletyka dla każdego
– Tor przeszkód WipeOut
– Sportu dziecięcego
– Fitnessu i siły
– Ruchu drogowego
– Motorowa
– Sztuk walki
– Meczowa
– Seniora
– Gastro&Chillout

Udział w imprezie i korzystanie z atrakcji jest nieodpłatne.