Na zakończenie pierwszego sezonu działalności lodowiska pod opolskim ratuszem, odbyła się nietypowa impreza – jazdy na łyżwach z przeszkodami. Jako pierwsi swoje umiejętności zaprezentowały dzieci, później taflę opanowali futboliści amerykańscy Wizards Opole.

Początkujący łyżwiarze, z klas IV-VI szkoły podstawowej, wzięli udział w kwalifikacjach do ogólnopolskiego turnieju „Mistrzowie Białego Orlika”, organizowanego przez Stowarzyszenie Sport 7 Mariusza Czerkawskiego. Finał imprezy odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie 12 marca, a z Opola pojedzie tam czteroosobowa reprezentacja. Aby wyłonić najlepszych, w piątkowe popołudnie pod ratuszem, odbyły się eliminacje.

Galeria zdjęć >>> TUTAJ

Wystartowało 12 młodych łyżwiarzy, dziewczynki rywalizowały razem z chłopcami, a choć dzieciaki dopiero niedawno rozpoczęły swoją przygodę z łyżwami, podczas ślizgawek na Toropolu, ich umiejętności robiły naprawdę duże wrażenie. Do pokonania miały specjalny tor przeszkód. Przygotowany przez reprezentantów Blade Club Opole, pod kierunkiem łyżwiarza ekstremalnego Roberta Heisiga, który na co dzień pełni funkcję Ice Marschall’a na krytym lodowisku w Opolu.

Rywalizacja była bardzo zacięta, a po kilkustopniowych eliminacjach najlepszy z najlepszych okazał się Jakub Ziółkowski, który wyprzedził Maksymiliana Pławszewskiego, Tomasza Jakubowskiego i swojego brata Szymona Ziółkowskiego. Cała czwórka w nagrodę otrzymała medale i prawo wyjazdu do Warszawy na finał „Mistrzów Białego Orlika”.

Gdy najmłodsi zakończyli zmagania, na tafli pojawili się futboliści amerykańscy Wizards. Oni również mieli do pokonania ten sam tor, a przeszkody nieraz sprawiały im większe trudności niż dzieciakom. Przy tej okazji nie mogło zabraknąć oczywiście także futbolu na łyżwach, a Czarodzieje rozegrali m.in. mecz pokazowy: żółto-niebiescy vs. niebiesko-żółci. Nie brakowało także oprawy muzycznej i kolorowego oświetlenia tafli lodowej. Organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu.

Dodajmy, że lodowisko pod ratuszem będzie czynne jeszcze w sobotę i w niedzielę do wieczora. W poniedziałek rozpocznie się jego rozmrażanie.