Miasto Opole w dniu dzisiejszym poprzez podpisanie listu intencyjnego nawiązało współpracę w ramach organizacji FIVB Klubowych Mistrzostw Świata w piłce siatkowej mężczyzn. Faza grupowa tej niezwykle prestiżowej imprezy odbędzie się w terminie 12-14 grudnia 2017 r. w Opolu i Łodzi. Finał imprezy odbędzie się w Tauron Arenie Kraków. FIVB Klubowe Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej mężczyzn będą oficjalną imprezą inaugurującą halę Widowiskowo-Sportową po modernizacji.

Arkadiusz Wiśniewski-Prezydent Miasta Opola podczas konferencji prasowej nie krył zadowolenia z faktu pozyskania imprezy- „Klubowe Mistrzostwa Świata to sportowy prezent świąteczny dla mieszkańców w jubileuszu 800-lecia Miasta Opola”.

Tomasz Cieślik-organizator imprezy, prezes Professional Sport Events, wskazał że impreza będzie transmitowana zarówno przez Polską stację telewizyjną jak i wiele zagranicznych, co powoduje wzrost wartości medialnej imprezy i Miasta Opola.

Opole jest organizatorem imprezy obok tak dużych ośrodków jak Łódź i Kraków. Jest to niewątpliwy sukces miasta i efekt dostosowania obiektu do organizacji tego typu obiektów i do transmisji telewizyjnych” przypomniał Marcin Rol- Wiceprezydent Miasta Opola d.s. Sportu.

Prezes klubu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle –Sebastian Świderski powiedział „opolska grupa,
w której uczestniczy ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nazywana jest grupą śmierci. Naszym celem jest zagrać jak najlepiej i postawić sobie za cel zwycięstwo w turnieju. Jeśli grać-to z najlepszymi!”

Dyrektor MOSiR w Opolu – Przemysław Zych powiedział: „Bardzo się cieszę i jestem dumny, że taka wyjątkowa impreza, odbędzie się w wyjątkowym miejscu, jakim bez wątpienia jest hala widowiskowo-sportowa w Opolu. Modernizacja hali wymagała wykonania dodatkowych działań oraz doposażenia, aby w przyszłości obiekt mógł być areną takich właśnie imprez. Jestem przekonany, że hala jeszcze wyraźniej odciśnie się na sportowej mapie Polski. Da to Miastu i Prezydentowi wielkie możliwości, aby zapraszać do współpracy organizatorów najróżniejszych przedsięwzięć”.

Klubowe Mistrzostwa Świata to międzynarodowy, klubowy turniej piłki siatkowej mężczyzn. W turnieju wystąpi osiem drużyn z całego świata, w tym mistrzowie Ameryki Południowej, Europy i Azji, mistrzowie kraju-gospodarza oraz ligowi mistrzowie dwóch najlepszych państw z rankingu FIVB. Polskę w turnieju reprezentują dwa kluby – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz PGE SKRA Bełchatów.
W grupie opolskiej wystąpi reprezentant regionu i zarazem Mistrz Polski- ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która rywalizować będzie z włoską Cucine Lube Civitanova, irańskim Sarmayeh Bank i obrońcą tytułu najlepszego klubu na świecie – brazylijskim Sada Cruzeiro. Dwie najlepsze drużyny z grupy uzyskają awans do krakowskiej fazy rozgrywek finałowych.

Bilety na FIVB Klubowe Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej mężczyzn dostępne są
w sprzedaży internetowej https://www.ebilet.pl/sport/pilka-siatkowa/siatkowka/