Rosyjski Klasyczny Balet Moskwy to odnoszący sukcesy moskiewski zespół teatralny tańca klasycznego, w skład którego wchodzą najlepsi przedstawiciele rosyjskich szkół baletowych, zasłużeni mistrzowie tańca.

Baletem kieruje zasłużony mistrz, choreograf i solista Hasan Usmanow, który swój warsztat zawdzięcza rosyjskim i zagranicznym wybitnym teatrom, w których występował, rola Primabaleriny przypadła słynnej rosyjskiej artystce – Natalyi Kungurcevej.

W skład zespołu wchodzą laureaci konkursów międzynarodowych – Dmitry Smirnov, Alexander Butrimovich, a także młodzi tancerze – absolwenci Moskiewskiej Akademii Choreografii, Akademii Baletu Rosyjskiego im. Agrippiny Waganowej (Petersburg) oraz innych znanych szkół baletowych w Rosji.

Rosyjski Klasyczny Balet Moskwy jest jednym z najczęściej występujących zespołów baletowych, który ma w ciągu roku ponad 300 wystąpień. Jest entuzjastycznie przyjmowany zarówno w Rosji, jak i w Meksyku, Japonii, USA, Chinach, Hiszpanii, Włoszech, Niemczech, Finlandii i innych krajach świata.

W okresie od 6 marca do 2 kwietnia 2020 roku „Jezioro Łabędzie” w wykonaniu Rosyjskiego Klasycznego Baletu obejrzą widzowie z 20 miast w Polsce. To będzie wspaniałe widowisko w 2 aktach i 4 scenach, trwające 2 h 30 min. z przerwą, w którym bajecznie piękne kostiumy i zjawiskowa scenografia są połączone z niezrównaną muzyką Czajkowskiego i genialnym tańcem 40 tancerzy baletowych.

Okazja do obejrzenia wyjątkowego widowiska 20 marca w Stegu Arenie – nie czekaj, kup bilety już dziś.

wideo: https://www.youtube.com/watch?v=Zyb-dqbwNNg

bilety: Eventim.pl