IMG_1362g

Informujemy, że w ramach współpracy MKS MOSiR i Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Opolu, została utworzona klasa o profilu biologiczno-sportowym. MKS MOSiR, który podjął się współpracy z PG 1 jest prawdziwą kuźnią piłkarskich talentów i istotnym szczeblem w kontynuacji piłkarskiej kariery w Odrze Opole. Program szkoleniowy będzie nadzorowany przez sztab szkoleniowy Odry Opole.  Klasa jest niczym innym jak bezkolizyjnym połączeniem sportu z nauką. Stworzenie klasy o takim profilu było odpowiedzią na sugestię rodziców kładących nacisk na jakość kształcenia. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców szkoła gwarantuje szczególną pomoc w utrzymywaniu wysokiego poziomu nauczania. W klasie biologiczno-sportowej tygodniowy plan zajęć nie będzie kolidował z zajęciami sportowymi.

Ponadto uczniowie klasy będą pod stałą opieką profesjonalnych trenerów MKS MOSiR, który będzie nadzorował i koordynował szkolenie młodych piłkarzy będących uczniami klasy. Oprócz realizacji pełnego programu piłkarskiego, organizowane będą obozy sportowe, zgrupowania
i konsultacje. Uczniowie będą mieli okazję uczestniczyć w zawodach o zasięgu nie tylko ogólnokrajowym, ale także międzynarodowym. Ponadto młodzi piłkarze będą mogli liczyć na pomoc w utrzymaniu i zakupie sprzętu sportowego.

W ramach współpracy MKS MOSiR z Wyższą Szkołą Medyczną w Opolu, klasa zostanie objęta bezpłatną opieką medyczną i odnową biologiczną.