Wirtuoz footballu, Neymar Junior, otwiera furtkę do piłkarskiego raju młodym sportowcom i zaprasza do wzięcia udziału w najbardziej dynamicznym turnieju piłkarskich piątek na świecie – Neymar Jr’s Five! Lokalne eliminacje toczą się w ponad 40 krajach, a uwieńczone będą globalnym finałem w Brazylii. Polska faza kwalifikacyjna rozegra się w 10 miastach. Jako pierwsi swoich sił będą mogli spróbować uczestnicy przystanków w Opolu (1.04), Kielcach (2.04) i w Łodzi (3.04). Zapisy wystartowały na stronie: www.neymarjrsfive.com

Neymar Jr’s Five to międzynarodowy turniej piłkarski o intrygującej formule sportowej. Naprzeciwko siebie staną 5-osobowe drużyny, a ich zadaniem będzie nie tylko strzelenie jak największej liczby goli, ale także unikanie straty bramki. Każdy gol, eliminuje bowiem jednego gracza z drużyny rywali. Zwycięża ekipa, która wykluczy wszystkich przeciwników lub uzyska lepszy wynik w regulaminowym czasie 10 minut.

„W dzieciństwie spędzałem mnóstwo czasu na grze w piłkę z kumplami. Graliśmy na podwórku, na ulicach, nie potrzebowaliśmy wielu zasad. Dlatego ten turniej jest tak bardzo bliski mojemu sercu, moim początkom” – mówi o zawodach Neymar Jr – „Jestem ciekawy, jak będą sobie radzić uczestnicy z całego świata”.

W każdym z przystanków kwalifikacyjnych mogą wziąć udział maksymalnie 32 drużyny, liczące od 5 do 7 graczy (wliczając zawodników rezerwowych). Do polskiego finału, który odbędzie się 23 kwietnia w Krakowie, zakwalifikują się 2 najlepsze teamy z każdego z miasta.

Inauguracja zawodów 1. kwietnia w Opolu, następnie kolejno 2.04 w Kielcach, 3.04 Łodzi, 8.04 Szczecinie, 9.04 Poznaniu, 10.04 Bydgoszczy, 15.04 Olsztynie, 16.04 Białymstoku, 17.04 Warszawie i 22.04 w Krakowie. W polskim finale zmierzy się 20 teamów. Zwycięska piątka będzie reprezentować nasz kraj w międzynarodowym finale na początku lipca w Brazylii! Globalne rozgrywki toczą się już od grudnia. To, kto będzie reprezentować Hiszpanię, rozstrzygnęło się w miniony weekend. Niespodziankę uczestnikom finału w Barcelonie sprawił Neymar. Słynny napastnik obserwował grę uczestników, a zwycięzcom wręczył trofeum oraz bilety do Praia Grande, gdzie odbędzie się światowy finał.

„Życzę wszystkim drużynom powodzenia i trzymam za Was kciuki w kwalifikacjach. Nie mogę doczekać się naszego spotkania podczas zakończenia turnieju w Brazylii!” – komentował słynny napastnik.

Wyjazd do Brazylii to nie jedyna nagroda czekająca na uczestników. Lokalni zwycięzcy mogą liczyć na nagrody rzeczowe, a najlepsza drużyna na świecie pojedzie na mecz FC Barcelona, by ze swoim idolem spotkać się na legendarnym stadionie Camp Nou.

Aby spróbować swoich sił, należy zarejestrować swój team na stronie: www.neymarjrsfive.com. Drużyny mogą mieć od 5 do 7 członków, w wieku 16 – 25 lat (urodzeni pomiędzy 1.01.1991 a 31.12.1999). Zapisy na wszystkie przystanki wystartowały na stronie: www.neymarjrsfive.com!

Więcej informacji o turnieju Neymar Jr’s Five na stronie: www.neymarjrsfive.com oraz www.redbull.pl

 

 

Harmonogram rundy kwalifikacyjnej:

 

01.04. Opole – ul. Bielska 2

02.04. Kielce – ul. Jagiellońska 90

03.04. Łódź – ul. Małachowskiego 5

 

08.04. Szczecin – ul. Emilii Plater 20

09.04. Poznań – ul. Osiedle Rusa 43

10.04. Bydgoszcz – ul. Piwnika Ponurego 10

 

15.04. Olsztyn – ul. Wańkowicza 1

16.04. Białystok – ul. Jaworowa 8

17.04. Warszawa – Park Agrykola

 

22.04. Kraków – ul. Koletek 20

 

23.04. Kraków – OGÓLNOPOLSKI FINAŁ ul. Koletek 20

 

inf. Izabela Wajde