Zatwierdzone zostały nowe ceny za korzystanie z obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Opolu. Zmiany nie są duże, a nowe ceny zaczną obowiązywać od jutra, czyli 4 grudnia.

Wprowadzenie nowych cenników wynika z konieczności reagowania na ogólny wzrost kosztów – rośnie minimalne wynagrodzenie, ceny dostaw energii elektrycznej oraz cen ciepła, a także paliwa. Wpływy z najmu hal i wstępu na obiekty i tak nie równoważą kosztów ich użytkowania. Poza tym obiekty wymagają systematycznych inwestycji, aby utrzymywać ich standardy.

Zmiany cen w obiektach MOSiR dotyczą zarówno klubów sportowych, jak i klientów indywidualnych oraz za tzw. najem komercyjny. Te najistotniejsze zajdą na orlikach, które były dotychczas bezpłatne. Teraz wynajęcie boiska na godzinę będzie kosztować 60 zł dla grup zorganizowanych oraz 20 zł – dla klubów i szkółek piłkarskich, w których trenują najmłodsi opolanie. Takie opłaty obowiązują od początku funkcjonowania Orlika znajdującego się w Toyota Parku, a więc od pół roku. Teraz podobnie będzie również na obiektach przy ul. Bielskiej, Czaplaka i Krzanowickiej. Zakładając, że na takim boisku może jednocześnie grać 10-12 osób, to koszt na jedną osobę wynosi około 5-6 zł.

Wzrastają natomiast ceny wstępu na baseny: Wodna Nuta, Akwarium i Błękitna Fala. Za bilet normalny zapłacić będzie trzeba 15, a nie jak do tej pory 13 złotych. Natomiast za wejściówkę ulgową stawka zmieni się z 10 na 12 złotych. Za ogólnodostępne ślizgawki w „Toropolu” stawka wzrasta o 2 złote.

Warto jednocześnie zauważyć, że ceny dla posiadaczy karty Opolska Rodzina pozostają bez zmian, a tym samym dzieci i młodzież wciąż będą płacili symboliczną złotówkę. Na preferencyjnych warunkach z obiektów sportowo-rekreacyjnych w Opolu nadal korzystać będą także kluby sportowe.

W ostatnich latach sportowa baza w Opolu jest systematycznie unowocześniania, do użytku oddawane są kolejne obiekty. Warto wspomnieć, że największe inwestycje z minionych lat to: całkowita modernizacja Stegu Areny, czy remont sztucznego lodowiska Toropol. Biorąc pod uwagę tylko kończący się 2021 rok, to mamy kilka nowych inwestycji. Przede wszystkim wielofunkcyjna hala – Toyota Park powstała w miejsce straszącego swym wyglądem „Cieplaka” wraz z przylegającymi do niej Orlikiem i boiskiem, które w najbliższych tygodniach pełnić będzie funkcję lodowiska. Do tego doliczyć trzeba wyremontowaną bieżnię na stadionie lekkoatletycznym czy też nową halę przy ul. Wandy Rutkiewicz.

Pełny cennik nowych stawek wynajmu obiektów MOSiR można znaleźć na stronie mosir.opole.pl