W sobotę, 12 marca, pięcioosobowa dziecięca drużyna z Opola w składzie Kamila Kubiciel, Tomasz Jakubowski, Maksymilian Pławszewski, Jakub Rudzki i Szymon Ziółkowski, wzięła udział w IV Ogólnopolskim Turnieju Mistrzowie Białego Orlika, który odbył się na Lodowisku Miejskim w Mińsku Mazowieckim. W zawodach startowało 20 druzyn. Opolanie, którzy w Turnieju startowali po raz pierwszy, uplasowali się na 7. miejscu. Zawody wygrała drużyna z Oleśnicy.

Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Sport 7, założone w 2011 roku przez Mariusza Czerkawskiego. Jego celem jest promocja wśród dzieci aktywnego spędzania czasu. Turniej Mistrzowie Białego Orlika adresowany jest do początkujących łyżwiarzy z klas IV-VI szkół podstawowych.
Rywalizacja odbywa się drużynowo i polega na jak najszybszym i dokładnym pokonaniu rozstawionego na lodowisku toru przeszkód.

Niektórzy z naszych zawodników swoje pierwsze kroki na łyżwach stawiali dopiero w tym sezonie. Niektórzy pochodzą z miejscowości oddalonych od Opola o kilkadziesiąt kilometrów, a jazdy na łyżwach uczyli się na zamarzniętym stawie.