8 października 2016r. w Opolu odbędą się jednodniowe warsztaty Otylia Swim Tour, prowadzone przez mistrzynię olimpijską Otylię Jędrzejczak i zaproszonych przez nią ekspertów. Dzieci w wieku od 9 do 14 roku życia będą trenować na pływalni i sali gimnastycznej. Dla rodziców zaplanowano warsztaty z psychologiem i dietetykiem sportowym.

Otylia Swim Tour to ogólnopolski projekt edukacyjny realizowany przez Fundację Otylii Jędrzejczak. Jego adresatami są dzieci i młodzież w wieku od 9 do 14 roku życia, rodzice, trenerzy i nauczyciele wychowania fizycznego. Podczas jednodniowych warsztatów, prowadzonych przez reprezentantów Polski w pływaniu oraz doświadczonych trenerów przygotowania motorycznego i fizjoterapeutów, młodzi pływacy doskonalą swoje umiejętności w 4 stylach: grzbietowym, motylkowym, klasycznym i dowolnym. Uzupełnieniem zajęć na basenie jest trening na sali gimnastycznej.

W programie warsztatów znalazły się również prelekcje dietetyka sportowego i psychologa, do udziału w których zaproszeni są rodzice, nauczyciele wychowania fizycznego i trenerzy. Zajęcia pływackie opolskiej odsłony projektu odbędą się na pływalni Wodna Nuta. Młodzi zawodnicy trenować będą także na hali Politechniki Opolskiej, w przestrzeni której odbędą się również wykłady dla rodziców.

– Otylia Swim Tour to projekt, który powstał z myślą o dzieciach i młodzieży, które chcą rozwijać swoje umiejętności pływackie, zakochać się w zdrowym trybie życia i konsekwentnie dążyć do realizacji wyznaczonych celów. Spotkanie i możliwość nauki pod okiem współpracujących z moją fundacją trenerów to dla uczestników Otylia Swim Tour niesamowite przeżycie i – bez wątpienia – solidna porcja motywacji – mówi Otylia Jędrzejczak. Nie bez przyczyny zaprosiłam do współpracy również dietetyka i psychologa, którzy prowadzą warsztaty dla rodziców, trenerów i nauczycieli w-fu. Zarówno psycholog jak i dietetyk w przeszłości uprawiali sport, a co najważniejsze, mają bogate doświadczenie we współpracy z zawodnikami trenującymi pływanie. Prowadzone przez nich warsztaty są okazją do usystematyzowania i poszerzania swojej wiedzy oraz do wymiany doświadczeń – dodaje.

Każdy uczestnik Otylia Swim Tour otrzymuje również podręcznik, w którym znalazły się wskazówki trenerów, psychologa i dietetyka. Stworzona na potrzeby projektu książka systematyzuje wiedzę zdobytą podczas warsztatów, jest źródłem inspiracji i motywacji dla młodych zawodników i ich rodziców oraz trenerów.

#fitOpole na #fitMapie
Nowością w tegorocznej edycji Otylia Swim Tour są fitMapy – sportowe przewodniki po miastach – gospodarzach projektu. W specjalnie stworzonym serwisie fitmapy.pl, internauci mogą znaleźć rekomendowane przez mieszkańców miasta trasy rowerowe, parki i siłownie na wolnym powietrzu, a także pływalnie i inne obiekty sportowe, w których na co dzień można dbać o swoją sylwetkę i dobre samopoczucie. Fitmapy zostały zaprojektowane tak, by każdy mógł dzielić się swoimi ulubionymi miejscami z innymi użytkownikami. Na fitMapie Opola znalazły się m.in. Stadion im. Opolskich Olimpijczyków, Park Nadodrzański, Siłownia Zewnętrzna zlokalizowana na Bulwarze im. K.Musioła, czy Bulwary nad Młynówką, idealne dla rowerzystów i biegaczy.

– Mając do dyspozycji fitMapę, zarówno mieszkańcy Opola, jak i osoby odwiedzające miasto, bez problemu znajdą miejsca, w których można aktywnie spędzić czas. Mapa może być świetnym przewodnikiem dla osób regularnie trenujących, które w czasie podróży służbowych nie chcą rezygnować z aktywności fizycznej – tłumaczy Otylia Jędrzejczak. Pomysł stworzenia fitMap wynikał z moich doświadczeń. Podróżując po Polsce wielokrotnie szukałam miejsc, w których mogłabym swobodnie pobiegać lub iść na spacer. Dzięki fitMapie, wystarczy kilka kliknięć, by znaleźć takie obiekty – dodaje.

Szczegółowe informacje na temat Otylia Swim Tour oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie https://otyliaswimtour.pl/. W warsztatach weźmie udział 100 dzieci w wieku od 9 do 14 roku życia. fitMapę Opola i innych miast – gospodarzy tegorocznej edycji Otylia Swim Tour można znaleźć w serwisie fitmapy.pl

Patronat nad projektem objął Polski Komitet Olimpijski oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Partnerami opolskiej odsłony Otylia Swim Tour są: Miasto Opole, Politechnika Opolska Wydział Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu oraz Opolski Okręgowy Związek Pływacki.

www.otyliaswimtour.pl
www.fitmapy.pl
www.fundacjaotylii.pl

***
OTYLIA SWIM TOUR

Otylia Swim Tour to cykl jednodniowych warsztatów organizowanych przez Fundację Otylii Jędrzejczak od 2015 roku. W ramach drugiej edycji projektu, organizowanej jesienią 2016 roku, odbędzie się aż 6 jednodniowych spotkań warsztatowych. Weźmie w nich udział niemal 600 młodych zawodników, w wieku od 10 do 14 roku życia, pływających czterema stylami pływackimi (motylkowy, grzbietowy, klasyczny i dowolny), ich opiekunowie i trenerzy. Dla każdej z tych grup organizator zaplanował osobne zajęcia prowadzone przez Otylię Jędrzejczak, reprezentantów polski w pływaniu, psychologów i dietetyków specjalizujących się w pracy z ze sportowcami. Warsztaty odbędą się w Katowicach, Łodzi, Opolu, Rudzie Śląskiej, Piasecznie i Elblągu. Sponsorem głównym Otylia Swim Tour jest marka Zelmer.
OTYLIA JĘDRZEJCZAK

Najbardziej utytułowana polska pływaczka, sportowiec dekady polskiego sportu. Mistrzyni olimpijska i dwukrotna srebrna medalistka igrzysk olimpijskich. Wywalczyła 25 medali mistrzostw świata i Europy. Trzykrotnie biła rekord świata i trzykrotnie była wybierana najlepszym sportowcem Polski. Karierę sportową zakończyła oficjalnie w styczniu 2014 r.

Od lat działa na rzecz promocji zdrowego trybu życia, rozwoju sportu i medycyny. Swój złoty medal olimpijski zlicytowała na rzecz dzieci chorych na białaczkę. Za działalność charytatywną otrzymała Order Uśmiechu, a także relikwie Jana Pawła II. W 2004 r. została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Pełni funkcję prezesa Polskiego Stowarzyszenia Sportu Kobiet. Założycielka i prezes Fundacji Otylii Jędrzejczak, w której każdego dnia dzieli się swoją pasją i doświadczeniem z młodymi, utalentowanymi pływakami.

OST.png    Harmonogram.jpg