n

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie władz klubu hokejowego UMKS Orlik Opole reprezentowanego przez Prezesa –Dariusza Sułka i członka zarządu –Grzegorza Sikorę, pomiędzy Prezesem Polskiego Związku Hokeja na Lodzie- mec. Dawidem Chwałko oraz Wiceprezydentem Miasta Opola – Januszem Kowalskim.
Podczas spotkania zapadła decyzja odnośnie profesjonalizacji zarówno opolskiego klubu hokejowego jak i Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. Obydwa podmioty zostaną przekształcone w Spółki Akcyjne. Profesjonalizacja podmiotów sportowych ma na celu ukazanie transparentności oraz stanie się poważnym partnerem biznesowym dla potencjalnych sponsorów.
Konferencja prasowa była również okazją dla Prezesa PZHL oraz Prezesa nowo powstającej Spółki Akcyjnej „Orlik Opole S.A” do podziękowania Prezydentowi Januszowi Kowalskiemu za wkład miasta w rozwój hokeja i pomoc w przekształceniu MUKS w spółkę prawa handlowego. Warto zaznaczyć, że Opole jest pierwszym miastem, które przed sezonem wypełnia rekomendacje PZHL dotyczące profesjonalizacji klubu.