W sobotę 14 maja opolanie mogli wziąć udział w wyjątkowym Pikniku rodzinnym pod Wieżą Piastowską. MOSiR Opole wraz z Urzędem Wojewódzkim w Opolu w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich przygotował mnóstwo ciekawych atrakcji zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.
Średniowieczne miasteczko rycerskie stworzone przez Grupę Rekonstrukcji Historycznych Wiwern przybliżyło nam życie mieszkańców tej epoki. Pokazy władania mieczem, strzelania z łuku oraz średniowiecznych tańców stanowiły ciekawe punkty wydarzenia. Szlachta ze Szwadronu Przysiecz w wyrafinowanych strojach, zaprezentowała przybyłym gościom pokaz umiejętności władania szablą. Każdy z uczestników pikniku mógł spróbować swoich sił i choć na chwilę przenieść się w czasie. Wśród dzieci szczególną popularnością cieszyła się możliwość pomalowania buzi przez wolontariuszy z Fundacji Spinacz, a także nauka robienia ogromnych baniek mydlanych. W ramach konkursu na najpiękniejszą Wieżę Piastowską powstało kilkadziesiąt kreatywnych prac, a wszyscy uczestnicy otrzymali upominki. Wśród atrakcji znalazła się również darmowa wata cukrowa oraz zabawa na dmuchanym zamku.
Najważniejszym elementem wydarzenia była oczywiście możliwość bezpłatnego zwiedzania Wieży Piastowskiej. Dziękujemy za tak duże zainteresowanie ze strony mieszkańców Opola i nie tylko oraz zachęcamy do odwiedzenia Wieży Piastowskiej przez cały rok.

 

piknik