375-d

 

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY – ZOBACZ

W marcu na dobre rozpoczynamy sezon w „fajerach”. Pierwsze duże zawody odbędą się w Opolu. W mieście najlepszego męskiego klubu w kraju, w sobotę 14 marca, rozegrane zostaną zawody Indywidualnego Pucharu Polski… Kobiet.

To druga edycja turnieju w nowej formule. Pierwsza rozegrana została przed rokiem, także na wiosennym przednówku, w Józefowie. Zawody miały świetną oprawę i stały na wysokim poziomie sportowym, a triumfatorką I Turnieju Indywidualnego Pucharu Polski została Marzena Karpińska. W Jozefowie startowało 12 zawodniczek, z czołówki zabrakło tylko Patrycji Piechowiak i Joanny Łochowskiej. Przed rokiem duże wrażenie wywarło dźwiganie Kingi Kaczmarczyk, która na zawołanie biła rekordy do lat 17 w kat. + 69 kg.

W tegorocznej edycji Puchar Polski zabraknie Marzeny i Kingi, kibice zobaczą za to zarówno Joannę Łochowską jak i Patrycję Piechowiak. Oprócz nich na opolskim pomoście zobaczymy 10 innych zawodniczek. – Mamy potwierdzenia z klubów w tej sprawie. Wszystkie panie zgłoszone do zawodów powinniśmy zobaczyć w opolskim turnieju – powiedział Członek Prezydium Zarządu PZPC Rafał Grążawski. A kogo zobaczymy? Do zawodów zgłoszone zostały: Patrycja Piechowiak, Wioleta Jastrzębska, Aleksandra Klejnowska-Krzywańska, Katarzyna Lisewska, Katarzyna Kraska, Magdalena Pasko, Agata Rok, Sabina Bagińska, Katarzyna Ostapska, Joanna Łochowska, Jolanta Wiór, Maria Wrzosek, rezerwowa – Agnieszka Zacharek. Z wymienionych prz4ed rokiem w Jozefowie dźwigały – Magda Pasko i Sabina Bagińska.

W tym roku turniej przenosi się z Józefowa do Opola, ale nie zmienia się odpowiadający za organizację imprezy, były znakomity nasz zawodnik, olimpijczyk i wielokrotny reprezentant Polski – Grzegorz Kleszcz. Zawody zaplanowano w Hali Politechniki Opolskiej, będzie je  można oglądać także w bezpośredniej transmisji telewizyjnej na antenie TVP Sport oraz w transmisji internetowej w Media Sport TV Leszka Kołeckiego. Przebieg imprezy obszernie opiszemy na stronach www.pzpc.pl .

Atrakcyjnie przedstawia się pula nagród, która wynosi 15 000 złotych, a pieniężne bonusy otrzyma 6 najlepszych zawodniczek w klasyfikacji Sinclaira. Pierwsze miejsce wycenione zostało na 3500 złotych, drugie – na 3000 złotych, trzecie – na 2750, czwarte – na 2250, piąte – na 2000 i szóste – na 1500 złotych. Mogą sobie zatem nasze najsilniejsze panie dorobić troszkę „na waciki”. Swoją drogą, jesteśmy bardzo ciekawi jak formę na wstępie sezonu zaprezentują kandydatki do występów w mistrzostwach Europy i świata. Pierwsza weryfikacja – w sobotę 14 marca na pomoście w Opolu.

/www.pzpc.pl MareK/