Ściana wspinaczkowa w Toyota Park przy Oleskiej 70, to od dzisiaj Rysa. Nazwa nawiązuje do wyjątkowej – jedynej takiej na Opolszczyźnie formacji. Przyjdźcie i sami sprawdźcie jak pójdzie Wam zmaganie się z naszą unikatową rysą.

Rysa to nowocześniejszy obiekt tego typu na Opolszczyźnie.  Wybudowana przez Gatowalls, wiodącego producenta ścian wspinaczkowych po konsultacjach z środowiskiem opolskich wspinaczy spełnia najbardziej wymagające oczekiwania. Wysoka na 15m o łącznej powierzchni 480 m2 z ogromnym przewieszeniem dochodzącym do 40 stopni.

Znajdziecie tutaj ponad 2000 tysiące chwytów wspinaczkowych wybranych topowych polskich producentów. Ściana charakteryzuje się dużą różnorodnością. Mamy tu piony, połogie płyty i lekkie przewieszenia, a w prawej części ściany znajduje się naprawdę duże przewieszenie, które pozwoli wytrenować żelazną wytrzymałość. Ponad 50 świetnie ułożonych dróg wspinaczkowych przygotuje Waszą formę i podniesie umiejętności techniczne.

Na 8 stanowiskach mamy automatyczną asekurację typu TruBlue pozwalającą na samodzielne wspinanie. Posiadamy specjalną strefę dla początkujących, strefę przeznaczoną do tzw. „speed climbingu” z profesjonalnymi drogami, rysę do klinowania i strefę do bulderowania.

Ścianka funkcjonuje w godzinach poniedziałek-piątek 14.00-22.00 soboty-niedziele 9.00-21.00