5 czerwca sportowe – i nie tylko – życie Opola skupi się w jednym miejscu. Od godz. 11.00 do 15.00 w Toyota Park oraz na terenie WiK na wszystkich czekać będzie moc atrakcji w ramach „Opolanka” Dzień Sportu.

Impreza będzie zorganizowana w kilku dedykowanych strefach. Profesjonaliści z ZERWA Wspinaczkowy Klub Sportowy w Opolu zapoznają wszystkich chętnych z tajnikami wspinaczki na ściance RYSA w Toyota Park. Co godzinę będzie okazja do rywalizacji o tytuł najszybszego wspinacza (kategoria dla dziewcząt i dla chłopców). Ponadto specjaliści doradzą jak odpowiednio dobrać buty do wspinaczki i co trzeba zrobić, żeby dołączyć do klubu.

Główna hala Toyoty Park zamieni się w arenę zmagań i pokazów w ramach strefy sztuk walki. W programie pokazy takich dyscyplin jak: judo, karate, brazylijskie jiu-jitsu, aikido i taekwon-do z opolskimi klubami: Okay, Judo AZS, Opolski Klub Karate Kyokushin, Forca Brava, Judo Mizuka, Champion, Opolski Klub Taekwon-do i OSA Stowarzyszenie Sztuk Walki. Obok maty będzie można obserwować trening boksu OKB Odra, a także pokaz szermierki w wykonaniu zawodników UKS Start Opole.

Spragnieni wyciszających zajęć relaksacyjnych będą mogli wziąć udział w jodze na tarasie z Łukaszem Zalewskim (godz. 12.00), a osoby którym bliski jest taniec zapraszamy do udziału w Latino Dance z Żanetą Schwierc o godzinie 13.30 w sali tanecznej. Przedstawiciele programu „Lekkoatletyka dla każdego” zapewnią ruch i zajęcia na podwieszanej bieżni (od 11.00 do 15.00).

Na terenach zewnętrznych Toyota Park również będzie się wiele działo! Na boisku wielofunkcyjnym od rana rozgrywane będą Młodzieżowe Mistrzostwa Polski 3×3 w koszykówce, a na Orliku turniej piłkarski. Z kolei we flowparku będzie można obejrzeć pokazy kalisteniki Polskiego Związku Kalisteniki i Street Workoutu, a obok Stegu Arena zaplanowano pokazy wrotkarskie sekcji short track/wrotkarskiej KU AZS PO. Wreszcie na terenie trawiastym przy szkole przez cały czas trwać będą animacje dla najmłodszych, malowanie buziek, zabawy integracyjne, puszczanie baniek i fotobudka. Do tego pokaz gimnastyki artystycznej  w wykonaniu RG ART o godzinie 12.00, pokaz capoeira Opolskiej Akademii Capoeira o 12.30, zajęcia z Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportowym i tor przeszkód z Akademią Przedszkolaka Tygrysek.

Podczas wydarzenia najmłodsi spotkają sympatyczne maskotki z zaprzyjaźnionych klubów sportowych takie jak: Gwardek, Wiking Okaesiak, Lew z Championa, Tygrys Dremana, a także Miś ze Szkoły Językowej Master, Mucha Odpaducha i Wróżka Odpadusia.

Dla fanów motoryzacji przygotowaliśmy strefę moto, w której zagoszczą motory i zawodnicy OK Bedmet Kolejarz Opole. Swoje maszyny przywiozą również Hawi Racing Team, Automobilklub Opolski, Tor Kartingowy i Polski Związek Motorowy w Opolu.

W Strefie Wody Opolanki na wszystkich chętnych będzie czekać możliwość zwiedzania Wieży Ciśnień i laboratorium, ekspozycji sprzętu WIK, a także ekologiczne gry i zabawy oraz dmuchany plac zabaw. W strefie gastro staną food truck’i z rozmaitą ofertą.

W tym dniu każdy znajdzie coś dla siebie! Nie może Was zabraknąć!