Przed nami weekend ze sportowymi gwiazdami

Opolski Festiwal Skoków

Znany w Polsce i na świecie mityng odbędzie się 3-4 czerwca., na Stadionie im. Opolskich Olimpijczyków w Opolu. W tym roku gwiazdami zawodów będą Mutaz Barshim (wicemistrz olimpijski z Rio de Janeiro w 2016 r. i Londynu w 2012 r.) oraz Maria Kuchina (halowa mistrzyni świata z Sopotu 2014 r. i mistrzyni świata z Pekinu 2015 r.).

W ramach festiwalu rozgrywane są: konkurs główny w skoku wzwyż kobiet i mężczyzn w obsadzie międzynarodowej (z medalistami i uczestnikami  igrzysk olimpijskich oraz mistrzostw świata i Europy) oraz drużynowy konkurs skoku wzwyż z udziałem regionów partnerskich z Niemiec, Francji, Czech i Węgier o puchar Marszałka Województwa Opolskiego.

Mały Olimpijczyk

Tradycyjnie podczas imprezy odbywa się zabawa sportowo-rekreacyjna „Mały Olimpijczyk” z udziałem przedszkolaków oraz polskich olimpijczyków. W tym roku plejada gwiazd: Władysław Kozakiewicz, Jacek Wszoła, Artur Partyka, Edward Czernik, Krzysztof Krawczyk, Marian Woronin, Urszula Kielan, Danuta Bułkowska, Aleksander Waleriańczyk, Michał Bieniek oraz Janusz Trzepizur i Ditmar Mögenburg (największy rywal naszego, opolskiego olimpijczyka – Janusza Trzepizura). Gościem specjalnym będzie osoba, która mierzy równie wysoko – Krzysztof Wielicki – nasz wybitny himalaista.

Opolski Festiwal Skoków – kilka faktów

Zawody mają już swoją renomę i tradycję. W 2011 i 2012 uznane najlepszym mityngiem roku w rankingu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Na zawodach bardzo często padają rekordy. Przypomnijmy kilka z nich: 2,40 m – Mutaz Barshim (najlepszy wynik na świecie w 2016 r.), 2,37 m – Ivan Ukhov (pobił swój rekord życiowy na stadionie w czerwcu 2012 r), 2,36 m – Ivan Ukhov (najlepszy wynik na świecie w 2010 r.), 1,99 m – (9 czerwca 2013 Kamila Stepaniuk pobiła w Opolu 29-letni rekord Polski należący do Danuty Bułkowskiej). Możemy się pochwalić tym, że do Opola zjeżdżają czołowi zawodnicy światowego i polskiego skoku wzwyż, mistrzowie olimpijscy, świata i Europy m. in. wspomniani: Mutaz Barshim, Ivan Ukhov oraz Kamila Lićwinko (halowa Mistrzyni Świata z Sopotu 2014, halowa mistrzyni świata z Portland 2016), Jaroslav Bába, Irina Gordeeva, Aleksej Dmitrik, Sylwester Bednarek, Iva Strakova, Justyna Kasprzycka, Karolina Gronau, Urszula Gardzielewska i inni…

***

Mityng będzie na żywo transmitowany w Internecie na stronie http://www.ofs.opole.pl. Organizatorem jest Fundacja Polskie Skoki oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu. Dyrektorem OFS jest wieloletni trener reprezentacji Polski Stanisław Olczyk, a dyrektorem organizacyjnym Janusz Trzepizur – były skoczek wzwyż, olimpijczyk, wicemistrz Europy.

program minutowy XII