W najbliższy weekend 36 zespołów rozpocznie rywalizację w amatorskich zmaganiach piłkarskich Opolskiej Ligi Orlika (OLO). To rekordowa obsada rozgrywek, które stale się rozrastają.

Zespoły z I oraz III ligi powalczą w na boisku przy ul. Czaplaka w kampusie Uniwersytetu Opolskiego. Ekipy z III ligi grać będą w soboty, a te z najwyższej ligi w niedziele. Z kolei zespoły z II ligi grać będą na boisku przy ul. Bielskiej w niedziele. Rozgrywki toczyć się będą w kolejne weekendy zaczynając od najbliższego z wyłączeniem dwóch: 20-21 kwietnia oraz 4-5 maja.

W każdej z lig każdy zagra z każdym, więc w planie jest 11 serii spotkań. Ostatnie zostały zaplanowane na weekend 8-9 czerwca. Zaplanowany jest także mecz o Superpuchar pomiędzy mistrzami z I oraz II ligi. Z I ligi do II ligi spadną cztery zespoły. Z II ligi do najwyższej klasy awansują dwie najlepsze ekipy, a sześć najsłabszych spadnie do III ligi. Z kolei z III ligi do II awansują dwa zespoły, a sześć najsłabszych znajdzie miejsce w następnej edycji w nowej IV lidze. Rozgrywki OLO przeznaczone są dla amatorów. W każdej drużynie może być tylko dwóch zawodników grających na co dzień w regularnych rozgrywkach piłkarskich, ale tylko tacy z najniższej ligi – klasy B. Najlepszą drużyną poprzedniej XII edycji była APN Service, która wygrała rywalizację w I lidze.

TERMINARZ 1 LIGI DLA 12 DRUŻYN

TERMINARZ 2 LIGI DLA 12 DRUŻYN

TERMINARZ 3 LIGI DLA 12 DRUŻYN

Regulamin 13 edycji OLO