3×3 PATRIOTIC CUP – Dni Opola 2021 w Opolskim Parku Sportu przeszedł już do historii. W turnieju udział wzięło aż 20 drużyn (około 70 zawodników).

W kategorii U13 na zawody dotarło 6 zespołów: Lakers Junior (Strzelce Opolskie), Niemodlin 1, Niemodlin 2, Mały Prudnik, Fani Janisa (Opole), Kartofelki (Opole). Rozgrywki prowadzone były systemem „każdy z każdym”.
Zwycięzcami z kompletem pięciu wygranych okazali się zawodnicy Małego Prudnika. Na drugim stopniu podium znaleźli się Lakers Junior ze Strzelec Opolskich, a brązowe medale zdobyli Fani Janisa z Opola.

Klasyfikacja U13

  1. Mały Prudnik
  2. Lakers Junior
  3. Fani Janisa
  4. Niemodlin 1
  5. Kartofelki
  6. Niemodlin 2

W kategorii OPEN na turnieju gościliśmy 14 drużyn: Cztery20, TheNaturat, Just Do It, Żeton Team 40, Dzień dobry, ISO for the win, Walenie w Basenie, Litl Big, Ulańce, Sneakerhead Petrol Opole, Nieszczęsne Menele, Agro Team, Piłkogłowi oraz Sneakerhead Basketball.
Drogą losowania podzieliliśmy zespoły na 3 grupy (A, B i C). Rozgrywki grupowe przyniosły wiele emocji, zwrotów akcji i efektownych zagrań.
Po zakończonej fazie grupowej do etapu ćwierćfinałowego awansowało 8 zespołów.

W ćwierćfinale zmierzyli się ze sobą:

Just Do It – Sneakerhead Basketball 14:8
Sneakerhead Petrol Opole – ISO for the win 11:10
Litl Big – TheNaturat 7:9
Agro Team – Ulańce 9:6

Półfinał turnieju zdominowali Just Do It i Sneakerhead Petrol Opole wygrywając z TheNaturat 11:2 oraz Agro Team 16:9.

Brązowymi medalistami turnieju zostali zawodnicy TheNaturat pokonując w meczu o III miejsce Agro Team 18:12.

Finał 3×3 PATRIOTIC CUP to starcie dwóch dobrze znających się ekip: Just Do It i Sneakerhead Petrol Opole. Po meczu pełnym walki, poświęcenia i emocji cały turniej wygrywa Sneakerhead Petrol Opole zwyciężając z przeciwnikami 12:5.

Klasyfikacja OPEN 3×3 PATRIOTIC CUP:

  1. Sneakerhead Petrol Opole
  2. Just Do It
  3. TheNaturat
  4. Agro Team

Gratulujemy zwycięzcom!
Wielkie podziękowania kierujemy do działaczy i sędziów Opolskiego Związku Koszykówki za pomoc w organizacji zawodów oraz dla Patriotic za ufundowanie nagród.