Zapraszamy na 65. Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów w Judo w Stegu Arenie. Komunikat organizatora:

Opolska Hala Widowiskowo-Sportowa STEGU ARENA będzie areną 65. Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów w Judo oraz Drużynowych Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów w Judo, które zostaną rozegrane w pierwszych trzech dniach października.

Po raz ostatni impreza tej rangi gościła w Stolicy Polskiej Piosenki cztery lata temu. Ponowne przyznanie przez Polski Związek Judo dwóch prestiżowych turniejów sportowych jest olbrzymim wyróżnieniem dla całego opolskiego środowiska i docenieniem wieloletnich działań na rzecz rozwoju judo w naszym regionie, a jednocześnie wyrazem zaufania dla opolskich działaczy.

Sportowa rywalizacja przebiegać będzie na trzech matach, gdzie walki stoczą najlepsze judoczki i najlepsi judocy z całej Polski, a celem będzie wyłonienie medalistów w każdej kategorii wagowej oraz w rywalizacji drużynowej. Zmaganiom zawodników na matach przyglądać się będą trenerzy kadry narodowej kobiet i mężczyzn.

W imprezie wystartują olimpijczycy, medalistki oraz medaliści mistrzostw świata i Europy. Nie zabraknie także reprezentantów opolskich klubów judo – KJ AZS Opole oraz TS Gwardia Opole.

Mistrzowskie turnieje powinny przyczynić się do spopularyzowania judo na Opolszczyźnie, szczególnie wśród dzieci i młodzieży, zachęcając do jego uprawiania w klubach judo na terenie naszego województwa.

Organizatorem turnieju jest Okręgowy Związek Judo w Opolu oraz Towarzystwo Sportowe Gwardia Opole.

Imprezę wsparły samorządy Województwa Opolskiego i Miasta Opola.