Sezon letni w Opolu startuje 23 czerwca wraz z zakończeniem roku szkolnego. W tym dniu zostanie otwarta Błękitna Fala – aż do końca sierpnia basen letni będzie dostępny od poniedziałku do piątku od 10 do 19, a w weekendy od 9 do 19. Na plażowiczów czekać będą trzy baseny, trzy zjeżdżalnie, brodzik dla najmłodszych, egzotyczna plaża, kącik rekreacyjny dla rodzin oraz boisko do gry w siatkówkę plażową. Również 23 czerwca rusza sezon na dwóch opolskich kąpieliskach – Bolko i Malinie, ratownicy będą czuwać nad bezpieczeństwem plażowiczów przez siedem dni w tygodniu od 10 do 19. Na obydwa kąpieliska został dowieziony piasek, który standardowo zasili plaże. Na Bolko znajdą się dwa stanowiska z jedzeniem oraz jedno z lodami, na Malinie pojawi się stanowisko z lodami. Jak co roku na Kąpielisku Bolko można będzie skorzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego, na Malinie w czerwcu będzie miało miejsce oczyszczanie kąpieliska z moczarki.

W ramach akcji Witaj Lato na Basenie Letnim w lipcu i w sierpniu odbywać się będzie aqua zumba (soboty, godz.14). Planujemy również akcję Bezpieczne Wakacje (2 lipca, godz. 12-15) z zaprzyjaźnionymi służbami, podczas której można będzie m.in. nabyć wiedzę z udzielania pierwszej pomocy, bezpiecznych zachowań na kąpieliskach oraz zabezpieczenia domu przed wyjazdem na wakacje. 2 lipca na Błękitnej Fali nowość POOL PARTY – impreza na basenie z DJ’em i barmanem z bezalkoholowymi kolorowymi koktajlami. Na Błękitnej Fali jak co roku turniej siatkówki plażowej ECO Summer Cup we współpracy z ECO. 27 lipca na basenie zostanie rozegrany turniej eliminacyjny 27 Grand Prix Opolszczyzny w siatkówce plażowej mężczyzn, a 12 sierpnia Turniej Solidarności.

W tym roku na basenie pojawiła się nowość – tor przeszkód, który został „uszyty na miarę” dla niecki 50 metrów, z zachowaniem wymaganych bezpiecznych odległości od krawędzi niecki ma 44 m długości, zawiera 12 elementów do konfiguracji i wykorzystania również na krytych pływalniach. Tor zawiera między innymi zjeżdżalnię, drabinki do wspinania, trampolinę i inne elementy wymagające zwinności. Tor zastąpił poprzedniego aquaglide’a, który służył mieszkańcom na Wodnej Nucie oraz Basenie Letnim przez 7 lat i uległ naturalnemu zużyciu.

Zapraszamy!