Niespełna dwa tygodnie dzielą nas od wielkiego święta światowej siatkówki – Klubowych Mistrzostw Świata. Z tej okazji uczniowie opolskich szkół wzięli dziś (29 listopada) udział sportowym wydarzeniu „14 kroków do FIVB Klubowych Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn” z udziałem zawodników ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz jako pierwsi zobaczyli oficjalne trofeum turnieju.

29 listopada w Hali Widowiskowo-Sportowej Opole uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów mogli trenować z zawodnikami aktualnego Mistrza Polski ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Rozgrzewkę ogólnorozwojową poprowadził Konrad Owczarek Wicemistrz Polski w skoku wzwyż, uczestnik Mistrzostw Europy w Barcelonie 2010. Natomiast w rolę trenerów wcielili się przyjmujący Rafał Szymura, atakujący Sławomir Jungiewicz oraz przyjmujący Kamil Semeniuk. Pod okiem kędzierzynian młodzi siatkarze doskonalili swoje umiejętności – precyzję i siłę zagrywki, odbicia, współpracę zespołową, a następnie wzięli udział w rywalizacji sportowej. Podczas treningu w rolę sportowca wcielił się również Arkadiusz Wiśniewski, Prezydent Miasta Opola.

W sportowej zabawie wzięło udział ponad 300 uczniów. Kto wie, może dla niektórych młodych zawodników to pierwszy krok do siatkarskiej kariery i za kilka lat zagrają podczas FIVB Klubowych Mistrzostwa Świata, podobnie jak ich dzisiejsi trenerzy i zawodnicy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

W środę na uczestników spotkania „14 kroków do FIVB Klubowych Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn” czekała jeszcze jedna niespodzianka. Jako pierwsi mogli zobaczyć oficjalne trofeum FIVB Klubowych Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn, które rozpoczną się już 12 grudnia. Najlepsze drużyny świata rozstawione w grupie A, w tym ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, będą rywalizowały w dniach 12-14 grudnia w Hali Sportowo-Widowiskowej Opole. Finał 16 i 17 grudnia w Krakowie.

Po zakończeniu spotkania „14 kroków do FIVB Klubowych Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn” mieszkańcy Opola mogli obejrzeć trofeum turnieju w Ratuszu.

Więcej informacji na temat Klubowych Mistrzostw Świata znajduje się na stronie www.kmspolska.pl oraz w kanałach KMŚ w mediach społecznościowych: Facebook: https://www.facebook.com/KMSPolska/ i Twitter: twitter.com/KmsPolska
Więcej informacji:

Klubowe Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2017, czyli rozgrywki FIVB Volleyball Men’s Club World Championship, odbędą się w Polsce w dniach 12-17 grudnia. W turnieju zmierzy się osiem najlepszych klubów świata, w tym dwa polskie: PGE SKRA Bełchatów i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Mecze fazy grupowej zostaną rozegrane w Łodzi (Atlas Arena) i Opolu (Hala Widowiskowo-Sportowa Opole) między 12 a 14 grudnia. Dwie najlepsze drużyny z grupy uzyskają awans do rozgrywek finałowych, które odbędą się 16 i 17 grudnia w Krakowie (Tauron Arena). Bilety w cenie od 29 zł (1 bilet dotyczy 2 meczów danego dnia) można kupić na stronie https://www.ebilet.pl/sport/pilka-siatkowa/siatkowka/

Oficjalne kanały KMŚ:
https://www.kmspolska.pl
Facebook: https://www.facebook.com/KMSPolska/
Twitter: twitter.com/KmsPolska
Kontakt dla mediów:
Agnieszka Kropiwiec, +48 502 078 195, +48 22 633 06 78, a.kropiwiec@goodflow.pl
Magdalena Mareczko-Diuwe, +48 604 566 066, +48 22 633 06 78, a.mareczko@goodflow.pl

 

KMŚ 14 kroków (7) KMŚ 14 kroków (9) KMŚ 14 kroków (6) KMŚ 14 kroków (5) KMŚ 14 kroków (1) KMŚ 14 kroków (2) KMŚ 14 kroków (3) KMŚ 14 kroków (4)