MAKROREGIONALNA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH

379-dOd najdalszego wyjazdu rozpoczęli rozgrywki w Lidze Makro, nasi Juniorzy Młodsi. Wyjazd do odległego Gorzowa Wielkopolskiego okazał się udany dla naszego zespołu choć zwycięstwo nie przyszło tak łatwo.

Zespół Stilonu od pierwszych minut ruszył zdecydowanie do przodu, opanował środek boiska i dłużej utrzymywał się przy piłce. Nasz zespół dopiero w 10′ spotkania znalazł się w polu karnym gospodarzy i po dośrodkowaniu z rzutu rożnego oddał celny strzał na bramkę z  którym  większych problemów nie miał  bramkarz z Gorzowa. Od tego momentu to nasi piłkarze dłużej operowali piłką, czego efektem cztery minuty później była sytuacja w której po dośrodkowaniu Grzegorza Grabasa, Daniel Łupak w dogodnej sytuacji nie trafił w piłkę. W 31 ’ Grabas skopiował dośrodkowanie z przed kilku minut i Dawid Miroszka umieścił piłkę w bramce Gorzowian lecz w tej sytuacji sędzia dopatrzył się faulu na bramkarzu i bramki nie uznał. W końcówce pierwszej połowy znowu Miroszka po dokładnym podaniu z rzutu wolnego Aleksandra Gałczyńskiego z odległości 6 metrów od bramki uderzył piłkę wprost w ręce bramkarza.

W drugiej połowie podobnie jak w pierwszej gospodarze rzucili się do ataku. Cztery minuty po rozpoczęciu, po akcji środkiem boiska pomocnik gospodarzy trefił w poprzeczkę naszej bramki. W odpowiedzi główkował Bartosz Grześkiewicz lecz i tym razem bramkarz nie dał się zaskoczyć. W 64′ po składnej akcji Gałczyński, Grabas, Miroszka ten ostatni w sytuacji sam na sam z bramkarzem za daleko wypuścił sobie piłkę i znowu stała się ona łupem dobrze dysponowanego w tym dniu bramkarza Stilonu. w 70′ piłka po raz kolejny zatrzepotała w siatce gospodarzy, po strzale Gałczyńskiego lecz tym razem sędzia dopatrzył się pozycji spalonej naszego zawodnika. Nasz zespół uparcie dążył do objęcia prowadzenia, w kolejnej akcji tym razem Szymon Różalski po idealnym dograniu piłki przez Miroszkę z pięciu metrów głową trafił w bramkarza. I w końcu w 73 ’ idealnie obsłużony przez Miroszkę, Adrian Slabik znalazł się oko w oko z bramkarzem, i pierwsza bramka naszego zespołu w tych rozgrywkach stała się faktem !

STILON GORZÓW – MKS MOSiR OPOLE  0:1

bramka: 73′ – Adrian Slabik

MKS: Dominik Klisz – Kamil Klimczak, Piotr Krzyżowski, Marcin Bergandy, Bartosz Grześkiewicz – Aleksander Gałczyński (73′ Mateusz Suchodolski), Piotr Ostrowski (50′ Kuba Maraszek), Daniel Łupak (50′ Szymon Różalski), Dawid Miroszka – Adrian Slabik.  Trener: Paweł Walaszczyk

Rezerwowi: Kamil Mikitów, Kuba Maraszek, Przemysław Błażejewski, Tobiasz Pietruszka, Mateusz Suchodolski, Kacper Grądowski, Szymon Różalski