W niedzielę 23 lipca Plac Kopernika będzie areną zmagań w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Strongman Team Poland. Wystąpi w nich sześciu siłaczy.

Nasze miasto gościło już w przeszłości strongmanów. Zawody odbywały się na Placu Jana Pawła II, a ostatnio pięć lat temu na Rynku. Wówczas Plac Kopernika był jeszcze parkingiem z torem przeszkód w postaci dziur i ubytków w nawierzchni. Wyremontowany idealnie nadaje się do przeprowadzenia tak widowiskowej imprezy, zwłaszcza że organizator zaplanował arenę zmagań w anturażu fontanny.

W programie lipcowych zawodów, które rozpoczną się o godz. 14.00  i potrwają trzy godziny, znalazły się spektakularne konkurencje, gwarantujące kibicom wiele emocji, adrenaliny i pozytywnej energii. W naszym mieście stawią się prawdziwi twardziele i powalczą w sześciu konkurencjach.

W pierwszym etapie zawodów siłacze zmierzą się w konkurencji „Zegar” (zawodnik nosi ciężar – wskazówkę zegara o wadze około 350 kg – dookoła osi i musi pokonać jak najwięcej okrążeń/stopni). Następnie zawodnicy zmierzą się z „Wagą płaczu” (trzymanie przed sobą obciążenia o wadze 20 kg – na czas), „Spacerem Buszmena” (konkurencja polega na przejściu 20 metrów z ciężarem 380 kg). Następnie będą wyciskać „Szwedzką belkę” (wyciskanie nad głowę ciężaru 140 kg – liczy się liczba powtórzeń) i zmierzą się ze specjalnymi platformami (martwy ciąg – podnoszenie platform o wadze 400 kg – liczba powtórzeń w danym czasie). Na koniec widzowie zobaczą „Przetaczanie opony” o wadze 400 kg.

W opolskiej eliminacji mistrzostw weźmie udział sześciu zawodników: Krystian Makowiecki, Paweł Piskorz, Mariusz Pachut, Bartek Tarapata, Kacper Orzech, Milan Sulan. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Katarzyna Nowacka – bikini fitness. Imprezę poprowadzi Marek Badura, a o muzyczną oprawę zadba Alex Junior.

Impreza organizowana jest przez Strongman Team Poland. Na cały cykl składa się siedem turniejów, a za uczestnikami zawody w Krotoszynie i Gubinku. W tej ostatniej miejscowości triumfował Tarapata, a drugie miejsce zajmował Piskorz. Czy tak samo będzie w Opolu? Przekonamy się 23 lipca. Wstęp na zawody dla publiczności będzie darmowy.

Poza Opolem strongmani pojawią się jeszcze w Suwałkach (6 sierpnia), Podegrodziu (woj. małopolskie, 13 sierpnia), a na koniec w Wielkopolsce w Jarocinie (27 sierpnia) i Nowym Tomyślu (3 września).

FOT. Facebook/Strongman Team Poland

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu.

Jarosław Nowacki
Federacja Strongman Team Poland
63-900 RAWICZ,
Ul. J. Piłsudskiego 34/6
tel. 697087212
email: strongmanteampoland@wp.pl