Po raz kolejny na opolskim Rynku w dniach 25 – 27 maja odbędą się Międzynarodowe Targi Turystyki „W Stronę Słońca”.

Wystawcy z kraju i zagranicy zaprezentują dziesiątki kierunków turystycznych, miejsc wartych odwiedzenia, atrakcji turystycznych. Ofertę swą przedstawią również sanatoria, uzdrowiska, spa, oraz gospodarstwa agroturystyczne.

Poza ofertą turystyczną prezentowane będą też walory kulinarne i kulturowe poszczególnych regionów i krajów. Wystawcy poczęstują produktami regionalnymi i opowiedzą o ciekawych formach wypoczynku.

W „Opolskiej Wiosce Smaków i Tradycji” przybliżymy zwiedzającym ofertę turystyczną, rzemiosło i kuchnię naszego regionu. Warsztaty z kowalstwa, garncarstwa, malowania porcelany, tworzenia wianków to dodatkowe atrakcje przygotowane przez organizatora.

JuraPark z Krasiejowa poprowadzi zabawy z dziećmi w specjalnie zbudowanej piaskownicy. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaprosi na stoisko pt. „Odpoczywaj na wsi”. Prezentacja obejmować będzie gospodarstwa agroturystyczne, zagrody edukacyjne, warsztaty oraz zabawy

i konkursy.

Darłowska Lokalna Organizacja Turystyczna zaprosi na pływającą platformę rekreacyjno-rybacką, przy której częstować będzie rybami morskimi.

Biuro Turystyki Jaworzyna-Tour przedstawi szeroką ofertę wypoczynku dla dzieci i młodzieży,

a nagrodą w zorganizowanym konkursie będzie wyjazd wakacyjny.

 

W tym roku po raz pierwszy gościć będziemy na targach Armenię. Odwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z interesującą ofertą indywidualnych wycieczek tematycznych oraz skosztować regionalnych potraw i win.

Specjalistyczne Centrum Medyczne z Polanicy-Zdrój oprócz prezentacji działalności medycznej bezpłatnie wykona chętnym badania poziomu cukru, ciśnienia, pomiary BMI oraz przeprowadzi konsultacje żywieniowe.

Dla odwiedzających targi wystawcy przygotowali szereg konkursów, niespodzianek i promocji.

Prezentacje artystyczne na scenie targowej będą wspaniałym uzupełnieniem trzydniowego święta turystyki w Opolu. Wystąpią zespoły taneczne i sportowe, zagra i zaśpiewa Jędrzej Skiba – półfinalista The Voice of Poland. Grupa Worriors of Workout swoim dynamicznym pokazem zachęci wszystkich do ćwiczeń w przestrzeni miejskiej.

Nie zabraknie też opowieści podróżniczych. W tym roku o podróżowaniu opowiedzą Iwona

i Daniel Gogulscy. Usłyszymy też o fotografii w podróży oraz wspomnieniach z Indii.

Na terenach targowych zostanie ustawiony specjalny tor z przeszkodami. Wszystkich chętnych zapraszamy do przetestowania elektrycznych rowerów, hulajnóg, gabordów i mini segwayów.

Po raz pierwszy na targach zaprezentujemy innowacyjne samochodowe namioty dachowe do biwakowania na świeżym powietrzu.

Jeśli marzą Państwo o podróży życia, szukają pomysłu na letnie wakacje bądź ciekawe spędzenie weekendu, serdecznie zapraszamy na opolski Rynek na weekend pełen pasji i pozytywnej energii.

 

Organizator: Reklama Profil