Po entuzjastycznym przyjęciu nowo powstałego muralu przedstawiającego monochromatyczną panoramę Opola z 1819 roku, przedstawiamy kolejne nowości.

Zamek Górny w Opolu właśnie otrzymał nowe doposażenie.

Od teraz w jego wnętrzach zobaczyć możemy nie tylko unikalną średniowieczną cegłę pamiętającą jeszcze czasy księcia Władysława II, ale także mnóstwo atrakcji nawiązujących do wspomnianej epoki. To okazja, by ci turyści, którzy Zamek już w przeszłości odwiedzili, wpadli ponownie i zobaczyli jak bardzo zmieniło się to miejsce.

Wiele atrakcji czeka na najmłodszych oraz na nowych gości wstępujących w nasze mury. Zwiedzający, oprócz wysłuchania historii, będą mogli chociażby poznać średniowieczną modę – przymierzając historyczne stroje z epoki czy elementy średniowiecznej zbroi – stając się rycerzem. Przewodnicy uchylą rąbka tajemnicy Zamku, opowiadając o związanych z nim legendach oraz o życiu w odległych
o ponad 600 lat czasach. Zapraszamy małych, dużych, dawnych i nowych odkrywców historii do Zamku Górnego. Z pewnością spędzony tu czas, czy to w gronie rodziny, znajomych, czy też w pojedynkę, będzie miło zapamiętany zarówno przez mieszkańców Opola jak i turystów z naszego kraju. Zamek stoi otworem dla turystów z całego świata. Do zobaczenia!

Projekt realizowany w ramach zadania „Zakup wyposażenia na potrzeby Zamku Górnego, wraz z realizacją działań edukacyjnych i informacyjnych” realizowanego w ramach RPO WO 2014 – 2020.